TİM KOBE

Tim Kobe

Tim Kobe

Eight Inc, Kurucu & CEO

Alanında seçkin bir tasarımcı olan Tim Kobe, aynı zamanda Apple, Coca-Cola, Nike ve Virgin Atlantic gibi prestijli müşterilerle çalışan tanınmış bir tasarım şirketi olan Eight Inc'in kurucusudur. Kendisini, insanlarla bağlantı kuran etkili deneyimler yaratmaya adamış olan Kobe'nin tasarım felsefesi, insan davranışları konusundaki derinlemesine bilgisine dayanmaktadır.

Pasadena, Kaliforniya'daki Art Center College of Design'dan Çevre Tasarımı eğitimi alan Kobe, markalaşma, ürün tasarımı, iç tasarım, strateji ve iletişim dâhil olmak üzere çeşitli tasarım disiplinlerinde uzmanlaşmıştır. Çalışmaları, çok sayıda uluslararası tasarım ödülüne layık görülmüş ve Asya, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yayınlarda yer almıştır.

Tasarım çalışmalarının yanı sıra Kobe, dünya çapında çeşitli konferans ve etkinliklerde konuşmacı olarak yer almış saygın bir konuşmacı ve eğitimcidir. Singapur Ulusal Üniversitesi de dâhil olmak üzere birçok prestijli tasarım okulunda dersler vermiştir. Singapur Tasarım Konseyi’nin Yönetim Kurulu Danışmanı olan ve Singapur Başkan Tasarım Ödülü jüri üyeliğini sürdüren Kobe, ayrıca Art Center College of Design'da Mütevelli Heyeti Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kobe aynı zamanda şirketlerin yeni ürün ve hizmetler geliştirmesine katkı sağlayan bir inovasyon danışmanlığı şirketi olan X8 Ventures'ın Kurucusu ve CEO'sudur. Zamanının bir bölümünü ABD’ye, bir bölümünü ise Asya’ya ayıran Kobe, tasarım endüstrisine yenilikler getirmeye ve ilham vermeye devam etmektedir. 2021 yılında, ilgi çekici ve anlamlı müşteri deneyimleri oluşturmaya yönelik tasarım felsefesi ve yöntemleri hakkında bilgiler içeren "Return On Experience" adlı bir kitap yazmıştır.