TUĞRA GÖNDEN

Tuğra Gönden

Tuğra Gönden

GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1978 yılı, Berlin doğumlu olan Tuğra Gönden, Almanya ve ABD'de okul eğitimini tamamladıktan sonra Berlin Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden yüksek mühendis olarak mezun olmuştur.

Tuğra Gönden inşaat ve gayrimenkul sektörlerinde Almanya ve Türkiye olmak üzere çok sayıda önemli projelerde ticari gayrimenkul yatırım, kiralama, mülk ve proje yönetimi görevlerinde bulunup 20 yıldan fazla deneyime sahiptir.

Ocak 2013 itibari ile Tuğra Gönden, dünyanın en büyük özel sermayeli gayrimenkul danışmanlık şirketi Cushman & Wakefield Türkiye'de yönetici ortak olarak görev yapmıştır. 2023 yılında ise  Cushman &Wakefield’ın Türkiye’de faaliyet gösteren şirketlerini satın alıp Cushman & Wakefield ile münhasır bir temsilcilik anlaşması imzalamıştır. 2023 yılı itibari ile Cushman & Wakefield I TR International olarak faaliyetler, sürdürmeye devam etmekte olup Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Cushman & Wakefield şirketine katılmadan önce, Jones Lang LaSalle şirketinde, Almanya ve Türkiye merkezlerinde proje yönetimi, mülk yönetimi, ticari gayrimenkul kiralama ve satış konularında bilhassa ofis, sanayi ve lojistik sektörlerinde görev almıştır. Bundan önce ise yine Almanya'da inşaat taahhüt konusunda kendi şirketleri ile müteahhitlik yapmıştır.

Tuğra Gönden GYODER başkan yardımcısı, yönetim ve icra kurulu üyesi ve ayrıca uluslararası ilişkiler komitesi başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Aynı zamanda Urban Land Institute (ULI) üyesidir.

Aktif melek yatırımcı ve mentör olarak başta PropTech olmak üzere erken aşama girişimcilere yatırım yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır ve iş dışında düzenli olarak yelken ve dağ bisikleti başta olmak üzere doğa sporları ile ilgilenip seyahat etmekten ve yeni yemek mekanlarını keşfetmekten hoşlanmaktadır.